Máte dlhy od rôznych veriteľov a nedokážete ich splácať? Bojíte sa o svoj majetok pred  zhabaním exekútorom alebo súdom? Neviete si už dať rady s neustálymi upomienkami, zmluvnými pokutami a penálmi? Na Vaše problémy existuje jednoduché právne riešenie – oddlženie. Postavte sa teda zoči-voči svojim finančným problémom a my Vám pomôžeme ako nato.

Pasivita Vám nepomôže

To čo je v okolitých krajinách ohľadom osobného bankrotu na každodennom poriadku zostáva u nás zatiaľ tabu. Možno je to z nevedomosti o existencii tohto právneho inštitútu, možno zo strachu pred súdmi, či v neposlednom rade z pocitu zahanbenia zdôveriť sa niekomu so svojimi finančnými ťažkosťami. Počet ľudí, ktorí sú „namočení“ do problémov so splácaním úverov hlavne od nebankových subjektov však každým dňom narastá a ich konečné splatenie je pre mnohých v nedohľadne. Po omeškaní s úhradou jednej či dvoch splátok idú nebankové subjekty tvrdo za svojimi peniazmi a navyše ďalej žiadajú ďalšie a ďalšie poplatky či zmluvné pokuty. Požičanie si ďalších peňazí na splatenie predchádzajúceho dlhu často krát vedie k ďalším problémom a z dlhodobého hľadiska Váš problém nevyrieši, ba práve naopak. Pasívne správanie môže dostať človeka až do situácie, že príde aj o to najdôležitejšie – strechu nad hlavou. Jeden zo spôsobov ako tomu zabrániť však pre Vás predsa len máme. Stačí sa obrátiť na našu advokátsku kanceláriu a my Vám poradíme, ako ďalej.

K úspešnému zavŕšeniu osobného bankrotu Vám stačí naša právna pomoc, ktorou Vás hlavne na začiatku tejto cesty nasmerujeme tým správnym smerom, aby ste si na jej konci mohli povedať: „Som konečne bez dlhov!“ Tak na čo čakať? Známe úslovie čas sú peniaze tu platí dvojnásobne.

Podmienky pre vyhlásenie osobného bankrotu

Čo však musíte splniť, aby ste úspešne ukončili osobný bankrot? Nato, aby ste sa vôbec mohli zapojiť do procesu oddlžovania je potrebné, aby ste mali aspoň tri rôzne dlhy, od troch rôznych veriteľov pričom splatnosť týchto dlhov musí prekročiť obdobie 30-ich dní. Navyše počas oddlžovania, čo je obdobie troch rokov, musíte byť zamestnaný alebo mať iný pravidelný príjem (napríklad zo samostatnej zárobkovej činnosti ako fyzická osoba podnikateľ).

Ešte stále váhate, čo urobiť so svojimi dlhmi a ako ich splatiť? Obráťte sa na odborníkov, ktorí majú s oddlžovaním skúsenosti a nečakajte, kým Vám exekútor zaklope na dvere. Začnite aktívne konať lebo „strkanie hlavy do piesku“ je pre dlžníka s viacerými dlhmi či úvermi najhorším možným riešením.

Print Friendly, PDF & Email

Nechajte si poradiť:

Uvažujete o osobnom bankrote, ale nie ste si istý, či je pre Vás vhodným riešením? Nie sú Vám jasné niektoré nové pravidlá fungovania osobného bankrotu? Ak máte podobné alebo akékoľvek iné otázky ohľadom osobného bankrotu, neváhajte nás kontaktovať cez Online poradňu. Radi Vám ich zodpovieme.

Pozn.: Dovoľujeme si Vás informovať, že naša kancelária už nemôže od 01.03.2017 podať vo Vašom mene návrh na vyhlásenie osobného bankrotu. Túto právomoc má jedine Centrum právnej pomoci. Rovnako by sme Vás radi informovali, že právnu pomoc Vám cez Online poradňu poskytneme bezplatne len pri jednoduchých právnych záležitostiach. V iných prípadoch za cenu, na ktorej sa spoločne dohodneme. Ak hľadáte komplexnejšiu bezplatnú právnu pomoc, túto je oprávnené poskytnúť Vám Centrum právnej pomoci. Ďakujeme za porozumenie.

Klientska zóna

Už ste členom našej Klientskej zóny? Nie? To nás mrzí. Členov našej Klientskej zóny pravidelne informujeme, keď na našom webe publikujeme nový článok, uvedieme novú právnu službu alebo inú významnú novinku. Zasielame im tiež stručné právne upozornenia na dôležitú novú legislatívu. Neprichádzajte o tieto informácie. Vstúpte aj vy zadarmo do Klientskej zóny:

Viac informácií o Klientskej zóne nájdete TU.